Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

День партизанської слави відзначили у Сумській області

Last updated on 23.09.2020

Щороку 22 вересня вшановують учасників партизанського руху, тих, хто наближав Велику Перемогу, героїчно боровся з ворогом у тилу.
І сьогодні, в цей сонячний осінній день відбулося покладання квітів до пам’ятників нашим славним героям – С.В. Руднєву і С.А. Ковпаку.
Вшанувати пам’ять партизан з’їхалися почесні гості та керівники міста і району, представники обласної влади.

https://www.facebook.com/putivlvedomosti/posts/4318177798257490

День партизанської слави відзначили 22 вересня у Сумах. Біля монумента “Героям Сумщини”, на вулиці Привокзальній, на мітинг зібралися ветерани, представники влади та громадських організацій.

Михайлу Івановичу Подіку в листопаді має виповнитися 91 рік. Він розповідає: на момент подій йому було – 15.

“Не уявляю, як витримував ті страшні дні. Дні і ночі заглядали смерті в очі. Ми старалися відстоювати кожну годину, день, місяць, щоб швидше звільнити рідну землю і Україну. Ми пускали під укіс поїзди, переривали мости шосейних, асфальтних доріг, підпалювали паливно-мастильні матеріали. Не давали спокою гітлерівцям”, – згадує він.

Учасник мітингу Анатолій Кондратьєв говорить про значення партизанського руху.

“Партизани багато чого зробили, щоб вигнати з наших територій ворога. Партизанський рух допомагав радянській армії в боротьбі з фашистами”, – зазначив він.

Раїса Маркова розповідає, чому прийшла на захід.

“Чествую, ходимо, ветеранів відзначаємо, знаємо їх поіменно. Мало їх залишилося. Хто сюди прийде, до кого ходимо. Дуже дякую, що дали нам життя”, – каже вона. Джерело: suspilne.media

Володимир Войтенко: Шануємо подвиг ветеранів, представників партизанського і підпільного руху!

Міські посадовці віддали шану ратному подвигу учасників партизанського руху та підпілля на урочистому мітингу біля Монументу «Героям Сумщини» з нагоди відзначення Дня партизанської слави.

Подякували за мужність та відвагу сивочолим підпільникам й партизанам перший заступник очільника Сум Володимир Войтенко та заступник міського голови Альона Дмітрєвская.

Володимир Войтенко, батьки котрого проживають у Путивлі, який був центром масового партизанського руху, зауважив, що Сумщина завжди славилась сильними та вольовими людьми, здатними до самопожертви у відстоюванні незалежності держави.

«Учасники партизанського руху – беззаперечні герої та гордість країни, які пройшли крізь найскладніші випробування у період Другої світової війни та відстояли право людей на свободу. Їхні спогади та настанови – на вагу золота для покоління сучасності та нащадків. Вони є взірцем для військовиків, які боронять Україну нині. Щиро бажаю їм здоров’я, довгих років життя та активного діалогу з молоддю, аби та цінувала мирне небо, навчалась мудрості та оптимізму», – підкреслив перший заступник керманича обласного центру.

Про зародження партизанського руху, війну від Путивля до Карпат та серйозні операції в тилу розповів присутнім на заході ветеран Михайло ПОДЯК, який став розвідником-зв’язківцем ще у 15 років.

«Я пригадую ті сірі дні, і не розумію, звідки з’явились мужність, терпимість та витривалість, але ми тримались та виконували свій борг перед батьківщиною. Серед серйозних операцій – підриви залізничного та шосейного мостів, ґрунтових доріг, де гинули гітлерівці, й, на превеликий жаль, наші партизани. Схиляю голови перед тими, хто пережив цей жах та період відбудови народного господарства. Дякую керівництву міста, що зараз допомагають!» – сказав чоловік.

Наразі в Сумах проживають четверо партизан. З нагоди свята вони отримають матеріальну допомогу у розмірі по 1 тис. грн. кожен із бюджету Сумської територіальної громади.

Джерело: The Sumy Post

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять