Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Як Україна святкуватиме день Незалежності

Last updated on 16.09.2020

Цього року влада планує надати святу більше духовності

Сьогодні Україна відзначає день Незалежності. На українців чекає велика святкова програма. Однак цього року влада все ж вирішила відмовитися від традиційного параду військової техніки і обрала інші локації для відзначення свята.

Історія свята

Відпочатку День Незалежності України був встановлений на 16 липня. Саме у цей день 1991 року була прийнята Декларація про державний суверенітет України.

Тоді Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановила: “Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України”.

Наступного року дату святкування дня народження України як незалежної держави змінили. Цьому передували наступні події — 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі.

Так, 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову “Про День незалежності України”. В ній було зазначено: “Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України”.

Відповідні зміни дати були внесені в частину першу статті 73 Кодексу законів про працю України.

Традиції відзначення дня Незалежності в Україні

Загалом 24 серпня проводяться гучні церемонії святкування. Уже традиційним для українців є і парад на день Незалежності. Однак проводити його почали не відразу після проголошення незалежності країни.

Перший військовий парад провели у 1994 році, наступний — через чотири роки — у 1998 році. Цього ж року вперше було видано пам’ятні нагрудні знаки для військовиків ЗС України — учасників параду.

У 1999 році у військовому параді взяли участь не тільки наземна техніка, а й військова авіація. З цього часу військові паради проводилися майже щороку. Однак були періоди, коли очільники країни відмовлялися від проведення таких урочистостей.

У 2005—2007 роках святкування Дня Незалежності України відбувалося без параду військ. Замість колон бронетехніки та озброєних батальйонів Хрещатиком крокували військові музиканти.

Не відбувалось показу військ і в 2010-2013 роках. Зокрема було скасовано парад на честь ювілейної 20-ї річниці, що пояснювалося владою економією коштів.

У 2014 році, незважаючи на конфлікт на Донбасі, парад на Хрещатику відбувся. Відтоді проводився щороку. Однак у 2019 році президент України Володимир Зеленський планував відмінити урочистості, але під тиском громадськості оголосив про підготовку офіційних заходів, що отримали назву “Хода гідності”.

Як святкуватимуть день Незалежності у 2020 році

Цьогоріч програму відзначення Незалежності України дещо змінили. Уряд ухвалив проведення урочистих заходів на Михайлівській та Софійській площах, а не на Хрещатику та Майдані Незалежності. Урядовці хочуть надати святкуванню більше духовної складової.

Так, 24 серпня президент України Володимир Зеленський покладе квіти до Хреста Героїв Небесної сотні, а потім буде вшанування полеглих захисників України біля стіни пам’яті Михайлівського собору.
Продовжаться урочистості на Софійській площі: перед вишикуваними підрозділами Збройних сил України й ветеранами АТО й ООС Володимир Зеленський вручить нагороди бійцям і виголосить промову.

Відповідно до указу президента про відзначення дня Незалежності планується проведення тематичних культурно-мистецьких, медійних, виставкових та інших заходів з донесення громадянам інформації про важливі події та персоналії української історії, досвід національного державотворення.

Також Кабінету міністрів доручено організувати церемонії вручення державних нагород, заохочувальних відзнак особам, які зробили значний внесок у здобуття незалежності України, захист її суверенітету й територіальної цілісності.

В МЗС України повідомили про організацію онлайн-марафону до дня Незалежності.

“Цього року Міністерство закордонних справ України спільно з Українським інститутом підготувало спеціальний формат всесвітнього святкування Дня Незалежності України – великий онлайн-марафон”, – розповіли у зовнішньополітичному відомстві.

Очікується, що марафон триватиме близько 6 годин, в його програмі заплановані:

– привітання з усього світу,
– українські пейзажі,
– включення з креативної студії МЗС,
– Україна очима японського туриста у фільмі “Спасибі”,
– сет DJ Sky на тлі Карпатських гір,
– знайомство з українськими фешн-брендами,
– привітання українських зірок,
– приготування борщу з переможцем кулінарного шоу “МастерШеф-5” Євгеном Клопотенком.

Однак традиційного параду цього року не буде.

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять