Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

У Кролевці, де люди стали частіше зустрічати змій, медики кажуть, що мають антитоксин

Як нещодавно повідомляли, у Кролевці люди частіше стали зустрічати небезпечних плазунів. Останній випадок – змія на винограді багатоквартирного будинку по проспекту Миру.

Головний лікар Кролевецької ЦРЛ Сергій Побивайло повідомив, що у лікарні є в наявності одна доза антитоксину, який вводять при укусі змій. Вироблена вона в Індії і має відповідний сертифікат якості. Незважаючи на те, що сьогодні кілька відділень Кролевецької ЦРЛ знаходяться на карантині, через спалах коронавірусної хвороби, за екстренними показами, людині, яку вкусила змія, буде надана відповідна допомога.

Як зазначають на сайті МОЗ, укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, якщо вас укусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.

“Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров’яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями.  Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів”, – зазначають фахівці.

У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоби отримати необхідну допомогу. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому: Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався. Звільнійть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком. Дайте постраждалому воду – при укусі змії важливо багато пити. Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії. При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення. Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину. Чого не варто робити при укусі змії: не намагайтесь обробляти рану додатково; не припікайте рану; не накладайте джгут; не висмоктуйте отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті.Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу. не вживайте алкоголь. Найголовніша допомога для постраждалого – медична, тому якнайшвидше доправте постраждалого у лікарню.

Нагадаємо, із отруйних змій в Україні розповсюджені лише гадюки. Загалом їх налічується 5 видів: гадюка звичайна, гадюка степова, гадюка Нікольського, гадюка Ренарда, гадюка носата.

Джерело:05453.com.ua

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять