Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

На Сумщині затягнули справу про фінансування тероризму

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про прокуратуру», здійснюючи функції прокуратури, прокурор є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску, втручання і керується у своїй діяльності тільки Конституцією і законами України.

Більш того, чинним законодавством передбачено порядок оскарження дій або бездіяльності прокурора. У той же час нерідко особи, яких прокурори притягують до кримінальної відповідальності, діють поза законом, вдаючись до певних маніпуляцій.

Так, УСБУ в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури розслідує низку кримінальних проваджень щодо посадовців ТОВ, яке в період 2016-2017 роки поставляло і реалізовувало на території «ЛНР» вироблену в Україні продукцію, тим самим здійснювали фінансування терористичної організації. В даний час одна особа вже засуджена. Ще відносно одного співробітника ТОВ слідство завершено ще в 2018 році, проте до цих пір продовжується виконання вимог ст. 290 (відкриття матеріалів іншій стороні) КПК України, оскільки підозрюваний постійно змінює захисників, в тому числі залучає таких з вадами зору та вимагають більше часу на ознайомлення з матеріалами. Ще двом особам повідомлено про підозру, і вони оголошені в розшук.

Разом з тим, слідчий звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором, про накладення арешту на майно підприємства, розташованого в Дніпропетровській області. Судом першої інстанції клопотання було задоволено, однак апеляційний суд скасував це рішення.

Паралельно з реалізацією своїх законних прав на оскарження, наближені до керівництва ТОВ особи організували ряд замовних публікацій у ЗМІ образливого змісту, які містять недостовірні дані і неприпустимі заклики, а також влаштували кілька акцій за участю нібито працівників підприємства.

У свою чергу процесуальні керівники звернулися до Ради прокурорів України з повідомленням про загрозу незалежності прокурора. Розглянувши зазначене повідомлення, Рада визнала, що втручання в професійну діяльність прокурора, пов’язану із здійсненням ним своїх повноважень в рамках кримінального провадження, є неприпустимим.

Більш того, постановою заступника Генерального прокурора 20 липня 2020 року з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження та притягнення винних до відповідальності подальше досудове розслідування доручено Головному слідчому управлінню СБУ.

Прокуратура області ще раз закликає певну категорію осіб до безумовного дотримання принципів незалежності прокурора та утриматися від впливу в будь-якій формі на прокурора з метою перешкоджання виконанню службових обов’язків або прийняття ним незаконного рішення.

У той же час нагадує, що за втручання в діяльність працівника правоохоронного органу передбачено кримінальну відповідальність, повідомляє прес-служба прокуратури області.

Джерело: Евгений Кудлай

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять