Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Глухівська міська лікарня дякує першим спонсорам, які зголосились внести свою частку у придбання апарату ІФА

Віднедавна глухівчанам почали визначати COVID-19 по-новому: окрім ПЛР-досліджень, що знаходять в організмі людини вірус, тобто його генетичний матеріал, громадян почали направляти на тести імуно-ферментного аналізу (ІФА-тести).


Як розповіла завідувачка Глухівського відділу Сумського лабораторного центру Марина Матвієнко, за допомогою ІФА виявляється комплекс «антиген – антитіло», який виробляється, коли організм уражений вірусом. Так визначаються імуноглобуліни двох типів M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G – то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до нього. Якщо ІФА-тестування знайде антитіла, пацієнт повинен буде здати зразок для ПЛР-діагностики. Лише після позитивного результату ставлять діагноз COVID-19.


На ІФА направляють пацієнтів з пневмонією, контактних осіб, тих, що потребують планової госпіталізації, медпрацівників. На ПЛР – тих, у кого виявили антитіла, та людей з підозрою на COVID-19. Це дозволило розвантажити систему діагностування та підвищити її ефективність. Адже ПЛР-дослідження роблять лише в Сумах, а ІФА – у лабораторіях на місцях. Жителів Глухова і району наразі направляють для цього у Шостку та Кролевець.
У нашому місті поки такого обладнання немає, але вже є перші 120 тисяч гривень на його придбання.


– Ми висловлюємо подяку за надання спонсорської допомоги ТОВ «Велетень» та його директору Надії Вайло, ТОВ «Глухів-Агроінвест» та генеральному директору Миколі Богайчику, директору ТОВ «Голландська аграрна компанія» Дмитру Шалю, які першими відгукнулися на наші потреби. Вартість апарату – близько 400 тисяч гривень. Тому наразі ми ще ведемо переговори з іншими бізнесменами та сподіваємося, що невдовзі зможемо проводити ІФА-тестування і в Глухові, – ділиться в.о. гендиректора Глухівської міської лікарні Сергій Носков.


Окрім визначення антитіл на COVID-19, дане обладнання є вкрай потрібним лікарні і для проведення ферментного імуносорбентного аналізу, який застосовується не тільки для діагностики різноманітних інфекційних захворювань, але й для виявлення ракових процесів, TORCH-інфекції у вагітних, визначення концентрації різноманітних токсинів, лікарських засобів тощо.

Джерело: НЕДЕЛЯ

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять