Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

У Спадщанському лісі на Сумщині працює музей партизанської слави

Як пише видання sumy.today Спадщанський ліс біля Путивля – місце де зародився партизанський рух під командуванням одних з найвідоміших партизанських командирів Другої світової війни Сідора Ковпака та Семена Руднева.

Спадщанський ліс біля Путивля – місце де зародився партизанський рух в роки Другої світової війни

Спадщанський ліс біля Путивля – місце де зародився партизанський рух під командуванням одних з найвідоміших партизанських командирів Другої світової війни Сідора Ковпака та Семена Руднева.Зараз це Музей партизанської слави, де відвідувачі мають змогу простежити шлях партизанського з’єднання від Спадщанского лісу до далеких Карпатських гір, побачити особисті речі партизан: справжню тачанку партизанського генерала, яку йому подарували білоруси та друкарську машинку, на якій було надруковано перші накази Ковпака, партизанський сейф. На партизанське з'єднання під командуванням С. Ковпака рівнялися інші партизанські загони Східної Європи. В експозиції музею присутні зразки зброї, боєприпасів, сотні фотографій, багато документів та матеріалів, в яких описано злочини фашистів на Сумщині. Біля музею стоїть 76-мм гармата Ф-22, яка була на озброєнні у партизанському загон, а неподалік – корпус німецького танка, захопленого ковпаківцями під час бойової операції 19 жовтня 1941 року. Потрапивши до партизанського укріпрайону знайдете 9 землянок, які були пристосовані для житла та оборони: землянка штабу, санчастини, кухні, розвідників, мінерів, 2-ї, 4-ї, 5-ї опер груп; окремо, на відстані близько 2 км, знаходиться землянка С.А.Ковпака. Біля землянки санчастини – братська могила 14 партизанів.Поруч із Музеєм партизанської слави розміщується Музей зброї та військової техніки. Тут представлені відомі та рідкісні види зброї, спеціальної техніки, які були на озброєнні з тридцятих по сімдесяті роки минулого століття. В колекції оригіналів знаходиться понад 30 експонатів – авіація, бронетехніка, артилерія, бронепотяг. У тому числі: танк Т–64 А, бойова машина піхоти БМП–1, бронетранспортер БТР–60 ПБ, винищувач Міг–23, транспортний літак Ан–2, безпілотний літак Ту–141 «Стриж», 152-мм гармата 2А36 «Гіацинт Б», легендарна реактивна система залпового вогню БМ–13 «Катюша» і сучасна реактивна система залпового вогню «Град». Цікавими експонатами є паровоз Ер–799–02, встановлений на залізничній платформі разом із засобами протиповітряної оборони зенітною гарматою АЗГ С–60 та зенітною установкою ЗУ–23–2 (бронепоїзд часів Другої світової війни) та гармата ЗИС-3 (1945 року випуску), яку визнано «шедевром у історії проектування артсистем». «Спадщанський ліс» варто відвідати не лише тим, кому було б цікаво дізнатися про партизанський рух в роки Другої світової війни, військову техніку та побачити все на власні очі. Місце, де розташований меморіальний комплекс, відрізняється чудовою лісовою красою, свіжим повітрям та мальовничою природою околиць. Входить до складу Державного історико-культурного заповідника у м. Путивль.Розташований за 11 кілометрів від міста Путивль або 100 км від Сум, їхати автомобілем через село Кардаші. До «Спадщанського лісу» по лісу веде асфальтова дорога, Рекомендовано брати з собою засоби захисту від комах в теплу пору року. геокоординати 51.374105, 33.730033

Опубліковано Відділ промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації Неділя, 10 травня 2020 р.

Зараз це Музей партизанської слави, де відвідувачі мають змогу простежити шлях партизанського з’єднання від Спадщанского лісу до далеких Карпатських гір, побачити особисті речі партизан: справжню тачанку партизанського генерала, яку йому подарували білоруси та друкарську машинку, на якій було надруковано перші накази Ковпака, партизанський сейф. На партизанське з’єднання під командуванням С. Ковпака рівнялися інші партизанські загони Східної Європи. В експозиції музею присутні зразки зброї, боєприпасів, сотні фотографій, багато документів та матеріалів, в яких описано злочини фашистів на Сумщині.

Біля музею стоїть 76-мм гармата Ф-22, яка була на озброєнні у партизанському загон, а неподалік – корпус німецького танка, захопленого ковпаківцями під час бойової операції 19 жовтня 1941 року. Потрапивши до партизанського укріпрайону знайдете 9 землянок, які були пристосовані для житла та оборони: землянка штабу, санчастини, кухні, розвідників, мінерів, 2-ї, 4-ї, 5-ї опер груп; окремо, на відстані близько 2 км, знаходиться землянка С.А.Ковпака. Біля землянки санчастини – братська могила 14 партизанів.

Поруч із Музеєм партизанської слави розміщується Музей зброї та військової техніки. Тут представлені відомі та рідкісні види зброї, спеціальної техніки, які були на озброєнні з тридцятих по сімдесяті роки минулого століття.
В колекції оригіналів знаходиться понад 30 експонатів – авіація, бронетехніка, артилерія, бронепотяг. У тому числі: танк Т–64 А, бойова машина піхоти БМП–1, бронетранспортер БТР–60 ПБ, винищувач Міг–23, транспортний літак Ан–2, безпілотний літак Ту–141 «Стриж», 152-мм гармата 2А36 «Гіацинт Б», легендарна реактивна система залпового вогню БМ–13 «Катюша» і сучасна реактивна система залпового вогню «Град». Цікавими експонатами є паровоз Ер–799–02, встановлений на залізничній платформі разом із засобами протиповітряної оборони зенітною гарматою АЗГ С–60 та зенітною установкою ЗУ–23–2 (бронепоїзд часів Другої світової війни) та гармата ЗИС-3 (1945 року випуску), яку визнано «шедевром у історії проектування артсистем».

«Спадщанський ліс» варто відвідати не лише тим, кому було б цікаво дізнатися про партизанський рух в роки Другої світової війни, військову техніку та побачити все на власні очі. Місце, де розташований меморіальний комплекс, відрізняється чудовою лісовою красою, свіжим повітрям та мальовничою природою околиць. Входить до складу Державного історико-культурного заповідника у м. Путивль.

Розташований за 11 кілометрів від міста Путивль або 100 км від Сум, їхати автомобілем через село Кардаші. До «Спадщанського лісу» по лісу веде асфальтова дорога, Рекомендовано брати з собою засоби захисту від комах в теплу пору року.


Геокоординати 51.374105, 33.730033

Джерело: відділ промоції та туризму Сумської ОДА.

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять