Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

У Путивлі жінку з відкритим переломом замість ЦРЛ, що в 4 хвилинах їзди, повезли в Конотоп

Жителька Путивля Ніна Супрун розповіла про кричущий випадок жахливих наслідків медреформи, що стався у місті з 52-річною жінкою, яка впала з велосипеда і зламала ногу.

«Лежить серед дороги, кістка стирчить 3-4 сантиметри сюди, ступня туди. Викликаємо швидку. Швидка правда приїжджає, і швиденько. Потім медики кажуть: «Везти вас будемо в Конотоп». Як у Конотоп? Ми всі, хто там стояли, завмерли. Який Конотоп? 3-4 хвилини — і ось вона, лікарня. До Конотопа — 80 кілометрів, а проїхати можна тільки на бронетранспортері або на танку » —  записала на відео пані Ніна, назвавши медреформу геноцидом народу.

Опубліковано Супрун Ниною Понеділок, 4 травня 2020 р.

Джерело: Сумські дебати

Заступник директора з оперативної роботи, медицини катастроф та цивільного захисту населення -керівник служби медицини катастроф Галина Білоус:

-Цей випадок трапився не у Путивлі, а у селі Бобине Путивльського району. Наша бригада виїхала, там жінка дійсно впала із велосипеду та травмувала собі нижню кінцівку. Там відкритий перелом кісток нижньої третини гомілки. Швидка надала їй допомогу, яку потрібно: мобілізацію нижньої кінцівки, знеболення. Дійсно з такою травмою по маршруту пацієнта госпіталізація передбачена у Конотопську ЦРЛ. Ми запропонували, щоб доставити у Конотоп. Але вони відмовилися. Вони були доставлені у Путивль власним транспортом. Ми не те, що не маємо права. Справа у тому, що Путивльська ЦРЛ не є лікарнею, де можна на відповідному рівні забезпечити такий рівень медичної допомоги. Це не тільки Путивльська ЦРЛ, ціла низка закладів втратили свій статус з початком реформи. Або лікарні планового лікування, або хоспісної допомоги, або реабілітаційні центри. Їхня матеріально-технічна база, кадровий ресурс не передбачає забезпечення надання екстреної медичної допомоги.

-Але ж вони власним транспортом до Путивльської ЦРЛ поїхали?

-Так, це їхнє право. Людина може звернутися будь-куди. Але її стан не був таким, що є життєво небезпечним. Ми маємо право у будь-який заклад везти, якщо ми не можемо стабілізувати стан пацієнта під час транспортування. Ми транспортуємо у заклади, де можна забезпечити відповідний рівень. Вони визначені.

-Тобто ви, навіть якщо пацієнт просить: «відвезіть мене до цієї лікарні», ви не можете?

-Так. Є чіткі покази.  Відкритий перелом – це чіткий показ для доставлення у спеціалізований лікувальний заклад, який по маршруту пацієнта, мешканця Путивльського району, є Конотопська ЦРЛ у 60-ти кілометровій доступності.

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять