Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Тільки три. Визначилися з кількістю районів Сумщини

До жовтня 2020 року на Сумщині нинішніх 18 районів трансформуються в три. Таке попереднє рішення ухвалили на спільній нараді всіх зацікавлених сторін на минулому тижні.Концепція реформи децентралізації, яка в Україні підходить до завершення, покликана була перерозподілити владу з центру на місця. Тому нові об’єднані громади, які створювалися в 2015-2019 рр., отримали повноваження, які раніше належали районній владі. Потреба в традиційною схемою пострадянської України, де вся влада зосереджувалася в центрі кожного району, відпав так само, як і потреба у великій кількості районів в рамках кожної області. Дискусії про те, скільки ж районів буде на Сумщині після адміністративно-територіальної реформи 2020 року, тривали більше року.

Варіантів було кілька. Модель міжрегіональної обласної робочої групи зразка 2019 передбачала створення п’яти районів: Сумського, Шосткинського, Конотопського, Охтирського та Роменського. Незалежні ж експерти наполягали на трьох: Сумському, Шосткинському та Конотопському. У підсумку на спільному нараді Мінрегіону, Сумської обласної державної адміністрації, облради, народних депутатів від області і групи зацікавлених експертів, яке відбулося 2 квітня, було прийнято попереднє рішення про те, що в області буде три райони, відповідно до варіанта незалежних експертів. Власне, назва «район» також може зникнути, нові адміністративно-територіальні одиниці можуть отримати назву «округу».

У новий Сумський район увійдуть нинішні Сумської, Білопільський, Краснопільський, Тростянецький, Великописарівський, Охтирський і Лебединський.

У Конотопському виявляться нинішні Конотопський, Недригайлівський, Роменський, Липоводолинський, Буринський.

У новому Шосткинському – нинішній Шосткинський, Ямпільський, Середино-Будський та Глухівський. Доля Путивльського району на нараді визначена не була.

    У кожному новому районі буде 250-260 тис. Населення, крім Сумського

За словами експерта, колишнього керівника Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Олександра Хоруженко, остаточні аргументи про те, чи повинен він увійти до складу Шосткинського або Конотопського районів, повинна надати Кабміну Сумська ОДА. «Це епохальне і в той же час найбільш оптимальне рішення», – впевнений Олександр Хоруженко.

Відповідно до концепції адміністративно-територіальної реформи, в нових районах НЕ буде райрад і районних адміністрацій, державну владу в центрі району представляє офіс префекта (представника президента), який буде стежити за виконанням законів і координувати роботу в районі місцевих представництв органів центральної влади. Адміністративні послуги мешканці громад отримають безпосередньо на місці, в центрах надання таких послуг.

Однак прийняте на нараді рішення не остаточне – його ще повинен затвердити Кабмін, а далі рішення про кількість районів в рамках адміністративно-територіальної реформи по всій Україні буде приймати парламент.

Таке рішення повинно бути прийнято не пізніше середини липня, оскільки в серпні повинна стартувати виборча кампанія до місцевих органів влади, яка пройде вже в рамках нових районів і нових громад. До речі, остаточне рішення про конфігурацію нових громад в області також ще не прийнято, хоча воно планувалося до кінця березня. Минулого тижня Сумська ОДА повинна була направити до Кабміну остаточний варіант перспективного плану створення таких громад.

Сергій Бондаренко
Панорама №15-2020

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять