Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Сумський суд наклав арешти на майно, пов’язане із 3,5 тис. га державної землі

Last updated on 18.04.2020

Слідча суддя Зарічного районного суду м. Суми Вікторія Мальована-Когер ухвалила чотири рішення про накладення арешту на речі і майно, вилучені під час обшуків у рамках розслідування самовільного захоплення 3,5 тис. га землі в Сумській області.

Цими ухвалами слідча суддя задовольнила клопотання управління СБУ в Сумській області у рамках досудового розслідування за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 197-1 (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво) і ч. 2 ст. 364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки).

Йдеться про діяльність службових осіб державних підприємств дослідне господарство «Іскра» і агрофірма «Надія» інституту сільського господарства північного сходу Національної академії аграрних наук.

В ухвалах зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено: 25 січня 2018 року президент Національної академії аграрних наук скерував очільникам наукових установ та державних підприємств листа, яким повідомив про персональну відповідальність директорів та заборону укладати договори, пов’язані із обробкою землі, які суперечать нормам законодавства, статутам академії та держпідприємств мережі НААН. Крім того, у листі президента Нацакадемії, містилося попередження про недопущення укладання договорів про спільну діяльність між державними підприємствами та іншими фізичними ти юридичними особами без погодження рішенням Кабінету Міністрів України.

На думку слідства, в порушення вимог цього листа у період часу з квітня 2019 року по теперішній час, службові особи Державного підприємства дослідне господарство Іскра (ЄДРПОУ 04312009) та Державного підприємства дослідне господарство агрофірма Надія (ЄДРПОУ 00724927) Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України , діючи узгоджено між собою та керівництвом наукової установи (Інституту), зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах приватних осіб, будучі достовірно усвідомлені про відсутність правоустановчих та правонаступницьких документів на земельні ділянки, не маючи відповідні рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо таких земельних ділянок, використовуючи приватні комерційні структури та діючи в інтересах останніх з метою незаконного збагачення, здійснили у незаконний спосіб самовільне зайняття, обробіток земель та посів сільськогосподарських культур на земельних ділянках державної форми власності сільськогосподарського призначення загальною площею 3497,7307 га (рілля), розташованих на території Перехрестівської сільської ради Роменського району Сумської області, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам шляхом завдання матеріальної шкоди понад 500 тис. грн.

За результатами огляду встановлено, що 31 земельна ділянка державної власності (з 61 оглянутої), право власності або користування якими нікому не надавалось, використовуються ДП ДГ Іскра ІСГПС НААНУ та ДП ДГ АФ Надія ІСГПС НААНУ для вирощування сільськогосподарської культури – кукурудзи.

Досудовим розслідуванням також встановлено, що починаючи з 27.12.2019 за вказівкою керівництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України , службовими особами Державного підприємства дослідне господарство Іскра та Державного підприємства дослідне господарство агрофірма Надія здійснено незаконний продаж об`єктів незавершеного виробництва (урожаю кукурудзи) СТОВ Батьківщина .

В подальшому, урожай кукурудзи за 2019 рік, зібраний з самозахоплених державними підприємствами НААН України полів, відчужено під виглядом власно вирощеної продукції юридичним особами, в тому числі, зареєстрованих за кордоном.

07.04.2020 на підставі ухвали слідчого судді від 18.03.2020 слідчим СВ УСБУ в Сумській області проведені обшуки за чотирма адресами, в тому числі на зерносушарці, а також у чотирикімнатній квартири, що належить СТОВ «Батьківщина», під час яких було вилучено речі та майно.

Слідчий УСБУ просив накласти арешт на вилучені речі та майно, а саме: копії документів про виконання договорів поставок, акти здачі-прийняття робіт, реєстри прийнятої сільгосппродукції, реєстри вагонів. Слідча суддя задовольнила усі чотири клопотання працівників УСБУ і ухвалила арештувати вилучене майно і речі.

Нагадаємо: проблеми державних підприємств «Іскра» і «Надія» почалися ще кілька років тому. Держгеокадастр відмовив їм у видачі документів для належного оформленні земельних ділянок. Через це їхні працівники можуть залишитись без роботи. Вони вважають дії Держгеокадастру незаконними і спрямованими на задоволення інтересів певних приватних структур. Про це вони повідомляли НАБУ, яке цьогоріч провело обушки у Держгеокадастрі Сумщини. Крім того, у день представлення нового голови Сумської ОДА кілька десятків працівників «Іскри» і «Надії» на чолі зі своїм керівництвом пікетували облдержадміністрацію. Наразі подальша доля цих підприємств невідома, як і доля державних земель.

Ознайомитися із ухвалами слідчої судді можна у реєстрі судових рішень за номером справи № 591/6394/19.

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять