Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Карантин і віра, що потрібно знати, щоб не захворіти

Last updated on 18.04.2020

18-19 квітня 2020 року православні віруючі святкують найвеличніше свято – Воскресіння Христове, яке символізує перемогу добра над злом, перемогу життя над смертю! Цього року святкові заходи проходитимуть у складних умовах та випробуваннях, які переживає не лише наша країна, а й увесь світ – в умовах поширення небезпечної хвороби коронавірусу, що становить серйозну загрозу для людства. Провідні релігійні діячі трактують поширення цієї хвороби як випробування яке Господь послав для людства за його гріхи, як імпульс для переосмислення свого життя, повернення до Божих заповідей!

Сумна статистка свідчить, що хвороба не обирає за соціальним статусом, віком, статтю, релігійною приналежністю. Наразі ми можемо спостерігати, що після медичних працівників, які безпосередньо контактують з хворими, найбільш уразливі до зараження та подальшого поширення інфекції – представники Церкви.

Як приклад, масове зараження коронавірусною інфекцією насельників Києво-Печерської Лаври, у тому числі її настоятеля митрополита Павла, захворювання священиків у Львівській, Івано-Франківській, Житомирській, Тернопільській, Закарпатській інших областях. Загалом на даний час інфіковано близько 100 осіб з числа духовенства та кліру, 3 з них померло, щоденно кількість захворюваних зростає. Наявний досвід засвідчив, що ті обмежувальні заходи, які організовуються релігійними організаціями задля безпосередньої участі вірян у богослужіннях, не є ефективними, а іноді взагалі поверхневими.

Прогнозований пік захворюваності, за оцінками фахівців, припадає саме на період Великодніх свят.

Керівництво держави, правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування закликало громадян України в цей період максимально дотримуватись вимог карантину та долучитись до проекту «Пасха вдома», організувавши для цього максимальні умови щодо забезпечення конституційних прав віруючих на свободу віросповідання у формі онлайн-трансляцій богослужінь та освячень представниками духовенства святкових куличів за місцями їх виробництва та реалізації.

Підсумок один – чим більше людей проігнорує рекомендації та не залишиться вдома, тим більша вірогідність масового сплеску захворювання з трагічними наслідками!  

Тому, шановні церковні діячі, подбайте про життя та здоров’я своєї пастви, залишіть її вдома!

Нехай Світле Христове Воскресіння – надихне серця наші надією на подолання нинішніх скорбот, зміцніть віру, зігріє душі наші любов’ю до ближнього.

ХРИСТОС ВОСКРЕС – ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять